Langå-Torup Pastorat

Konfirmation i Langå kirke søndag den 7. maj kl. 10.00

Andersen, Simon Vinding            

Sofienlundalle 12       

8860 Ulstrup

 

Andreasen, Marcus Kirkebæk      

Vestergade 10            

8870 Langå

 

Benée Amalie Gørup 

Lindevej 8

8870 Langå

 

Breer, Elisabeth         

Randersvej 4              

8870 Langå

 

Christensen, Mikkel Vibe

Villavej 66

8870 Langå

 

Deak Balint               

Rubjergparken 28      

8870 Langå

 

Frimor, Anne-Sophie Kobberøe   

Havevej 3 

8870 Langå

 

Fuhrmann, Mercedes Maria Dreyer               

Skovbakkevej 14        

8870 Langå

 

Groot, Camilla           

Hostrupsvej 4             

8870 Langå

 

Hansen, Anne Blok    

Vinkelvej 10              

8870 Langå

 

Hougaard, Rasmus     

Skovkrogen 13           

8870 Langå

 

Jakobsen, Nathalie Malling Bjerre

Toftevej 9 

8870 LangÅ

 

Johansen, Rasmus Fyrst               

Helmsvej 19               

8870 Langå

 

Lilleør, Nikolai          

Søvej 19   

8870 Langå

 

Mortensen, Mike Svindt Lemminger

"AUSTRALIEN"

 

Nielsen, Theis Nymann           

Hovedgaden 55          

8860 Ulstrup

 

Petersen, Mads Svanholm            

Nørgårdsvej 26          

8940 Randers SV

 

Rasmussen, Silke Gry Sandberg   

Tværstien 8                

8870 Langå

 

Skjerk, Preben Bødtker                

Fælledvej 9b              

8870 Langå

 

Skjerk, Wilhelm Bødtker             

Fælledvej 9b              

8870 Langå

 

Skyttegaard, Thomas Andrew      

Rubjergparken 20      

8870 Langå

 

Sleiman, Ana Sophia  

Villavej 10

8870 Langå

 

Sørensen, Flemming Peter Bjarke Løkke       

Jyllandsgade 12, 1. tv.

8900 Randers C


 

 

Konfirmation i Torup kirke fredag den 12. maj kl. 10.00

Fjordvald, Chris

Ulstrupvej 56  

8860 Ulstrup


Jensen, Jonas Paamand Brandsen 

Hollerupvej 22  

8870 Langå


Jespersen, Andrea Syndergaard    

Højskolevej 6  

8860 Ulstrup

Kvist, Jasmin Angelina 

Mågevej 5 

8960 Randers SØ


Konfirmation i Langå kirke søndag den 14. maj kl. 10.00

Andersen, Andreas Møller           

Randersvej 31            

8870 Langå

 

Bendixen, Annestine Døssing      

Godset 3   

8870 Langå

 

Christensen, Gustav Mark Mørup

Ulstrupvej 1               

8870 Langå

 

Hansen, Naja Aagaard

Havevej 15

8870 Langå

 

Hejl, Hannah Withen 

Højvej 8   

8870 Langå

 

Hvid, Tobias Ahlers   

Engvænget 8              

8870 Langå

 

Jessen, Tilde Hjuler    

Bredgade 48a, 1. mf. 8870 Langå / Rubjergparken 10, 8870 Langå

8870 Langå

 

Jørgensen, Simon Mosgaard        

Langå Mark 13

8870 Langå

 

Knudsen, Mads Mikael Hansen    

Vibevej 1  

8870 Langå

 

Mathiesen, Nikolai Aksel            

Skovkanten 1             

8870 Langå

 

Msabaha, Victor        

Tyvdalen 10, 1. -3, Vorup            

8940 Randers SV

 

Nielsen, Johanne Niemann          

Skovleddet 6              

8870 Langå

 

Nyekjær, Emil Meng  

Randersvej 21            

8870 Langå

 

Nørgaard, Marius Tønning           

Nørgårdsvej 11          

8940 Randers SV

 

Steffensen, Bjarke Alexander       

Helmsvej 1

8870 Langå

 

Tessin, Viktor Kvist   

Fælledvej 15              

8870 Langå


Konfirmation i Langå kirke lørdag den 20. maj:

Noah Colin Aberg

Mastruphøjvej 36

8920 Randers NV

 

Nicklas Mærsk Knipp

Bredgade 41, 1.tv

8870 Langå

 

Sebastian Vestergaard

Fuglebakken 25

8900 Randers C


JK. Afslutning søndag den 24. november 2013

 

Lidt billeder fra dagen.


Kalender

BegivenhedDato

Gudstjeneste på Kildevang

24. okt 14:30
15:30
24. okt 14:30 -
15:30

Filmaften: Niels Malmros`Sorg og Glæde

Den 24. oktober omdannes sognegården til biograf, når vi i fællesskab skal se Niels …

24. okt 19:30
22:00
24. okt 19:30 -
22:00
Viser 1 til 2 af 30
<< <- 1-2 3-4 5-6 7-8 9-10 11-12 13-14 15-16 17-18 19-20 -> >>

Aktiviteter i Langå sogn 2018 - 2019

Læs folder: Klik her eller på billedet.

__________________________________________________________________________________

På tur til Viborg domkirke med torsdagsholdet.

Fællesspisning onsdag den 10. januar 2018